bazén (bez vody)

autor Mark Ravenhill
réžia Kateřina Quisová
preklad Roman Martinec
scéna Martin Kotúček
výroba scény Háta Vicherková
kostýmy Martin Kotúček, Michaela Mazalánová
hudba Jindřich Čížek
umelecká maskérka Eva Reháková
foto a vizuál Bára Podola
produkcia Katarína Šúchalová

 

účinkujú Sára Polyáková, Kristína Spáčová, Jakub Jablonský

 

Čierna komédia svetoznámeho britského autora Marka Ravenhilla v slovenskej premiére!

Skupina mladých umelcov má sen presadiť sa. Keď jedna členka umeleckej skupiny dosiahne komerčný úspech, ostatní jej skryto závidia a uvažujú o vlastných ambíciách a talente.  Počas návštevy jej vily, ich závisť prerastá do nenávisti a predstieranú radosť zo spoločného stretnutia pretne tragédia. V hlavách umelcov sa začne formovať plán: mohlo by byť utrpenie umeleckým dielom?

bazén (bez vody) je šokujúca komédia o spôsoboch, akými sa naše túžby po profesionálnom uplatnení, tvorivá identita a (ne)ľudskosť prelínajú a sú v konflikte. Venuje sa témam priateľstva, úspechu a závisti. Vyvoláva otázky: Čo to znamená robiť umenie? Čo sme ochotní obetovať kvôli naplneniu svojich ambícií?

Hra je napísaná hypermoderným spôsobom – repliky v scenári nie sú rozdelené medzi postavy. Autor necháva dokonca aj počet a pohlavie postáv na rozhodnutí inscenátorov – text je koncipovaný tak, aby väčšinu replík mohol povedať muž i žena.

Dĺžka predstavenia: 1 hod. 5 min. bez prestávky

V PREDSTAVENÍ SA POUŽÍVA STROBOSKOPICKÝ EFEKT A EXPRESÍVNY JAZYK.

 

Vznik tejto inscenácie podporili Centrum pre filantropiu n.o. a Nadácia TIPSPORT. Reprízy tejto inscenácie podporil Bratislavský samosprávny kraj formou individuálnej dotácie. Za podporu ďakujeme.

premiéra: 17. 3. 2023

 

predaj vstupeniek: